Urlop w Darłówku

Darłówko noclegi to nadmorska dzielnica Darłowa, a wśród turystów znany ośrodek wczasowy i port rybacki przy ujściu Wieprzy do Bałtyku.

Szeroka plaża o jasnym drobnym piasku, piękne lasy sosnowe i wspaniały mikroklimat sprawiają, że wypoczywa tu wielu turystów.

W Darłówko pokoje gościnne znajduje się: 22 – metrowa, najdalej wysunięta na wschód latarnia morska zaliczana do latarni Wybrzeża Zachodniego. Usytuowana jest przy wejściu do portu, w Darłówku Wschodnim tuż u nasady falochronu.

Pierwsze informacje o latarni pochodzą z roku 1715, kiedy to nakazano ustawić światła po obu stronach rzeki Wieprzy. Dopiero 170 lat później, w roku 1885 u początku falochronu wschodniego, wybudowano stację pilotów. Był to niewysoki, parterowy budynek, z czerwonej cegły, do którego od strony plaży, przylegała wybudowana na planie kwadratu, dwukondygnacyjna wieża. Kolejnych modernizacji obiektu dokonano w 1927 roku, dobudowując kolejne, trzecie piętro wieży, zwieńczone laterną z białą, stalową kopułą i galeryjką. Latarnia w niezmienionym stanie dotrwała do dnia dzisiejszego. Darłówko pensjonaty

Obecnie stanowi jedną z licznych atrakcji Królewskiego Miasta Darłowo.

Darłówko domki może poszczycić się wspaniałymi plażami. Plaża wschodnia z charakterystycznymi basenami, podzielonymi rzędami drewnianych pali oraz odgrodzona od otwartego morza kamieniami jest wyśmienita dla dzieci.
Plaża zachodnia jest szeroka kilkudziesięciometrowa i idealna do uprawia sportów wodnych i plażowych.

Plaże posiadają status błękitnych, co oznacza najwyższą czystość i jakość usług ratowniczych. Darłówko wille

Darłowo, jako nadmorska miejscowość, odznacza się korzystnym mikroklimatem. Cechami charakterystycznymi są duże nasłonecznienie i spora wilgotność powietrza nasyconego leczniczymi cząsteczkami jodu.

Rozległe obszary leśne i brak większych zakładów przemysłowych są gwarancją czystego powietrza. Korzystne prądy morskie zapewniają budulec dla piaszczystych plaż, a przede wszystkim czystych kąpielisk.