Miasto Karpacz

Miasto Karpacz noclegi, położone w województwie dolnośląskim, u podnóża najwyższego szczytu Karkonoszy-Śnieżki (1602 m n. p. m), w dolinie rzeki Łomnicy, z pewnością należy do jednych z najpiękniejszych kurortów górskich znajdujących się w tej części naszego kontynentu.
Rzeką płynącą przez miasto jest Łomnica, a jej dopływy to: Łomniczka, Płomnica, Dziki Potok, Bystrzyk, Budnicza Struga.
noclegi Karpacz jest miastem złożonym z różnych osad i osiedli, powstałych na przestrzeni wieków, dlatego też jego położenie zajmuje dość spory obszar terenu.
Piękno zieleni rosnącej na tle naturalnie ukształtowanego terenu Karkonoszy oraz bardzo duża rozległość miasta ciągnąca się w górę od poziomu 480 do ponad 800 m n. p. m, sprawia, że noclegi w Karpaczu jak najbardziej może poszczycić się swoją szczególną wyjątkowością. Dodatkowo, szeroko rozwinięta, wyjątkowa baza noclegowa, w postaci wykwintnych hoteli, pensjonatów oraz prywatnych kwater, usytuowanych zarówno w centrum Karpacz ośrodki wypoczynkowe, jak i w całych Karkonoszach, zapewnia sporą wygodę w wyborze miejsca noclegowego.
Dla fanów górskich szczytów szczególnie polecane są piesze wyprawy na Śnieżkę, wśród uroków natury, przepięknych i niezapomnianych krajobrazów Karkonoszy. Dla mniej wytrwałych i bardziej leniwych pozostaje kolejka linowa. Dla amatorów nart, w górnej części Karpacz pensjonaty, uruchomionych jest kilka stoków narciarskich.
Za sprawą swojego naturalnego czaru, rozległości i położeniu pod najwyższym szczytem Sudetów Zachodnich- Śnieżką, Karpacz stał się najlepszym punktem wypadowym w Karkonosze. Wysokogórski charakter tych gór, nadany przez kotły polodowcowe takie jak: Kocioł Wielkiego i Małego Stawu, sprawił, że cały region jest piękny i malowniczy, a co za tym idzie, niezwykle atrakcyjny. Niezależnie od pory roku, warto wybrać się do Karpacza i w Karkonosze. Zimą Karpacz jest idealnym miejscem do uprawiania sportów zimowych, natomiast latem znakomitym miejscem na górskie spacery. Za sprawą kompleksu „Śnieżka”, wyciągi krzesełkowe działają zarówno w zimę jak i w lato.
Oprócz wyciągów narciarskich, w Karpaczu znajdziemy między innymi: muzea, baseny, tor saneczkowy „Kolorowa”, schroniska, oraz dobrze zjemy. Karpacz to również miejsce, gdzie można spotkać ciekawe zjawiska, jak np: „zaburzenie grawitacyjne” (samochody same jadą pod górę?). Liczna baza noclegowa pozwala na swobodny wybór miejsca noclegowego.
Karpatka (726 m n. p. m.) to granitowa, porośnięta sosnami góra, usytuowana w centrum Karpacza, nad rzeką Łomnicą. Szczyt góry jest niezwykłą atrakcją dla amatorów przyrody, pięknych widoków i fotografów wybierających się w Karkonosze. Oprócz okazów sosny, która porasta górę, w maju zakwita tam również konwalia.
Według historii, w XVIII wieku powstawały tam pierwsze kopalnie srebra, a pod koniec XX wieku, potwierdzono występowanie, na zboczach góry, bazaltu.
Jedną z atrakcji Karpacza jest grupa skalna o nazwie Krucze Skały. Kształt ich jest wynikiem bardzo długiego procesu erozyjnego. Krucze Skały ukształtowały się między Osiedlem Skalnym a Wilczą Porębą. Osiągają wysokość do 25 m. Z górnej części skał rozlega się piękny widok na Karpacz, Karkonosze i Śnieżkę.
Letni tor saneczkowy KOLOROWA znajduje się w centrum Karpacza, przy głównej ulicy Konstytucji 3 Maja. Cieszy się on bardzo dużą popularnością. Jest jak najbardziej bezpieczny, gdyż spełnia wymogi bezpieczeństwa OIDK Wrocław, oznakowany, a w nocy oświetlony. Maksymalna prędkość zjazdu wynosi około 35 km/h, a czas zjazdu około 7 minut. Długość zjazdu wynosi 1060 m, a podjazdu 370 m. Tor saneczkowy posiada: 2 tunele, wiraż ślimakowy 5600, 14 wiraży, 2 oczka wodne i 3 uskoki.
Obok toru saneczkowego znajduje się Alpejski Tor Bobslejowy „Alpine-Coaster”. Jest to całoroczna zjeżdżalnia, zabezpieczona przed wypadaniem wózków, na której można osiągnąć prędkość do 35 km/h. Długość zjazdu wynosi 800 m, a podjazdu 240 m. Posiada 11 wiraży.