Karpacz

Karpacz noclegi to bez wątpienia jeden z najatrakcyjniejszych kurortów turystycznych w Sudetach. Położony jest w województwie dolnośląskim i powiecie jeleniogórskim, nad rzeką Łomnicą. To co przyciąga turystów z całej Polski, a nawet i Europy to niezwykle urokliwe góry. Karpacz leży w Karkonoszach, u stóp samej Śnieżki (1602 m n.p.m.), czyli najwyższego szczytu Sudetów. Ponadto jest bardzo ciekawie położony, ponieważ rozciąga się od 480 do 885 m n.p.m., a główna ulica, o siedmiu kilometrach długości, ciągnie się serpentynami przez całą miejscowość.

noclegi Karpacz ma jedynie 5 tysięcy mieszkańców, ale rocznie przyjeżdża tu średnio 150 tysięcy turystów. Posiada bogatą bazę noclegową, jest ważnym ośrodkiem sportów zimowych i punktem wyjścia na górskie wędrówki w okresie od wiosny do jesieni. To, co stanowi o atrakcyjności Karpacza to nie tylko możliwość uprawiania wszelakich sportów, ale także dodatkowe atrakcje takie jak tory saneczkowe, quady, zorbing i wiele wiele innych opisanych na niniejszym portalu.

Najciekawsze punkty na szlakach noclegi w Karpaczu to:

BUDNIKI to polanka położona na północnym stoku Kowarskiego Grzbietu oraz dawna osada górska, Samotniaktóra do II wojny światowej miała 12 zamieszkałych domów oraz niewielkie schronisko turystyczne. Przez Budniki biegnie Tabaczana Ścieżka. Nazwa tego szlaku wzięła się od przemytników, którzy w XIX w. przewozili tędy tabakę z Austrii na Śląsk. Od kiedy zaczęto szukać w tym miejscu rudy uranowej, osada uległa zniszczeniu, zostawiono po sobie jedynie sztolnie i hałdy. Karpacz wille

KOCIOŁ MAŁEGO STAWU pochodzenia polodowcowego, leży w sąsiedztwie Kotła Wielkiego Stawu. Pionowe ściany kotła dochodzą do ok. 200 m wysokości oraz mają kształty skalnych rynien i żlebów, którymi spadają kaskady strumieni. Na dnie Kotła znajduje się jeziorko górskie, o głębokości do 7 m. Tuż przy Małym Stawie stoi zabytkowe schronisko Samotnia, uważane przez niektórych za perłę dolnośląskich schronisk. Karpacz pensjonaty

HALA ZŁOTÓWKI to górska łąka na Północnym stoku Głównego Grzbietu Karkonoszy, znajdująca się między Kotłem Małego Stawu a Białego Jaru. Stanowi wyjątkowy punkt widokowy na Karkonosze, Pogórze oraz Kotlinę Jeleniogórską. Na polanie znajduje się największe schronisko po polskiej stronie Sudetów – Strzecha Akademicka.

KOŚCIÓŁEK WANG, czyli jeden z najważniejszych zabytków Karpacza, związany z kulturą Wikingów. Kościół został przeniesiony ze wsi Vang, znajdującej się w południowej Norwegii.

ŚNIEŻKA to najwyższy szczyt Sudetów o wysokości 1602 m. Znajduje się tu charakterystyczny budynek w formie „latających talerzy” – obserwatorium meteorologiczne.